Sıkça Sorulan Sorular

KULLANICI ÜYELİĞİ İLE İLGİLİ SORULAR

1- Ürün ve hizmet satın almak için kullanıcı hesabına ihtiyacım var mı?
Web sitemize göz atmak için bir hesaba ihtiyacın yok. Ancak, canlı video görüşmesi, kısa video mesaj veya imzalı ürün satın almak için bir hesap oluşturman gerekiyor.

2- Kullanıcı hesabını nasıl açabilirim?
Ana sayfadaki üye ol butonuna tıkladıktan sonra gerekli bilgileri doldurarak, adımları takip edebilirsin.

3- 18 yaşından küçükler kullanıcı hesabı açabilirler mi?
Platofan’ı kullanmak ve herhangi bir içeriğe ulaşmak için 18 yaşından büyük olman gerekiyor.

4- Bilgim dışında hesabıma girilirse ne yapmalıyım?
Hesabında paylaştığın kimlik bilgilerinin sana ait olduğu ve doğruluğu kabul edilmektedir. Kullanıcı adı ve şifre bilgilerini korumalı ve 3. kişilerle paylaşmamalısın. Bilgin olmadan hesabına giriş yapılır veya hesabın kullanılırsa derhal bizi bilgilendir.

5- Şifremi unuttum, nasıl yenileyebilirim?
Kullanıcı hesabının şifresini unuttuysan “Şifremi Unuttum” butonunu tıklayarak yeni şifreni adımları takip ederek belirleyebilirsin.

6- E-posta adresimi nasıl güncelleyebilirim?
E-posta adresini doğrudan web sitesi üzerinden güncelleyebilirsin. Hesabına giriş yap, “Hesap Ayarlarını” seç ve "E-posta adresini değiştir" butonunu tıkla.

7- Yeni bir ünlü Platofan’a katıldığında bildirim alabilir miyim?
Bültenimize abone olursan ya da e-posta bildirim ağımıza katılırsan, ünlü katılımları, yeni ürün ve hizmetler, kampanyalar gibi birçok yenilik ve gelişme hakkında bilgilendirilirsin.

8- Başka ne bilmeliyim?
Üyelerin hakları ve yasal sorumlulukları hakkında daha fazla bilgi edinmek için Kullanım Şartlarımızı ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsin.

HİZMET VE ÜRÜNLER İLE İLGİLİ SORUNLAR

9- Talebim için doğru ünlüyü nasıl bulabilirim?
Aklında belirli bir ünlü varsa sitemizden isme göre arama yapabilirsin. Belirli bir isimde karar kılamadıysan ünlülere sitemizden göz atabilirsin.

10- Satın aldığım hizmetlerle ilgili hangi hakları elde ediyorum?
Kısa video mesajların kullanım, yayın ve paylaşımı sınırsızdır. Kısa video mesajlar, kaydın olduğu gibi paylaşılması suretiyle (görüşme kaydı hiçbir şekilde montajlanamaz, editlenemez, değiştirilemez, kısaltılamaz) kullanıcı tarafından yalnızca kişisel kullanım maksadıyla, ahlaka ve adaba aykırı olmayacak bir şekilde ve kamu tarafından kabul edilmiş olan sosyal mecralarla sınırlı olmak üzere paylaşılabilir.

Canlı video görüşmeleri kullanıcı tarafından hiçbir şekilde kayıt altına alınamaz ve herhangi bir yolla doğrudan ya da dolaylı olarak başkaca 3. kişi ve mecralar vasıtası ile paylaşılamaz. Ancak görüşmeler sırasında dilediğin kadar ekran fotoğrafı alıp paylaşabilirsin.

11- Hangi ödeme yöntemleri kabul edilmektedir?
Ödeme aşamasına geçtiğinde ödeme seçeneklerini görebilirsin.

12- Ödeme yöntemim neden kabul edilmiyor?
Ödemenin kabul edilmemesinin birkaç nedeni olabilir. Ödeme aracına ait girdiğin bilgileri ve ödemeye uygunluğunu yeniden gözden geçir. Sorunla karşılaşmaya devam edersen, lütfen destek@platofan.com adresinden ekibimize ulaş.

13- Para iadesi almam gerekiyordu ama iade yapılmadı?
Para iadesi bankana bağlı olarak 3-5 iş günü içinde gerçekleşmektedir. Bu sürenin sonunda iade gerçekleşmezse destek@platofan.com adresinden bizimle iletişime geçebilirsin.

14- Satın aldığım hizmet ve ürünlerin hazır olma durumunu nasıl kontrol edebilirim?
Hesabındaki ‘taleplerim’ butonuna tıklayarak taleplerinin durumunu görebilirsiniz. Ayrıca e-postana iletilen sipariş onayı bağlantısına tıklayarak da kontrol edebilirsin.

MODERATÖR KONTROLÜNDE CANLI VİDEO GÖRÜŞMESİ

15- Moderatör kontrolünde canlı video görüşmesi nedir?
Ünlü ile etkileşimli, ilham verici ve unutulmaz bir buluşma. Hayranı olduğun ünlü ile tanışmaya hazırsan 5 dakika süren online görüşmenin her anını iyi değerlendir. Video görüşme, moderatör yönetim ve gözetiminde gerçekleştirilir.

16- Canlı video görüşmesini nasıl satın alabilirim?
Hesabına giriş yap ve ünlünün profil sayfasına git. Video görüşmesi için uygun olduğu tarih ve zamanları incele. Uygun olan zamana randevunu oluştur. Uygun zaman dilimlerini kaçırmamak için ünlünün profilini sık sık ziyaret edebilirsin.

17- Görüşmeye hazırlanmak için ne yapmalıyım?
Dikkatinin dağılmayacağı sessiz bir ortamda bulunmaya çalış. Görüşme saatinden en az 30 dakika önce cihazını aç. Kamera, mikrofon, hoparlör, internet bağlantısı ve diğer teknik gereksinimleri kontrol etmeyi ihmal etme. Herhangi bir şekilde kullanıcının donanım ve teknik imkanları sebebi ile görüşmenin hiç veya gereği gibi yapılamaması, tamamlanamaması halinde herhangi bir bedel iadesi yapılmayacaktır.

18- Görüşmede hangi konuları konuşabiliriz?
Neden hayran olduğundan kısaca bahsedip, birkaç soru sorabilirsin. Mesleki deneyimleri, kariyer tavsiyeleri, ilgi alanları, yaşamı… Yeter ki sormak istediğin sorular kısa ve net olsun. Bu nedenle sorularını önceden hazırla. Ünlüler kendi belirledikleri konular dışında konuşmama hakkına sahiptir. Ünlülerle hangi konular hakkında konuşabileceğini profil sayfalarında görebilirsin. Ünlü, belirttiği konular dışındaki sorularını reddedebilir hatta görüşmeyi sonlandırabilir. Bu durum ücret iadesi talebini gündeme getirmez. Seçtiğin ünlünün belirlediği konular kapsamında konuşmayı kabul etmiş sayılırsın.

19- Görüşmenin kuralları nelerdir?
Görüşme sırasında burada sayılanlarla sınırlı olmaksızın müstehcen, ahlak ve adaba aykırı, küfürlü, şiddet içeren, saldırgan veya başka bir şekilde uygunsuz bir şekilde davranırsan görüşme süresi dolmadan sonlandırılır ve para iadesi yapılmaz. Ayrıca hakkında yasal yollara başvurulma ve tazminat hakları saklıdır.

20- Görüşmeyi kaydedip paylaşabilir miyim?
Canlı video görüşmesini kaydedemezsin ve bir kopyasını alamazsın. Görüşmeleri kopyaladığın ve paylaştığın tespit edilirse hakkında yasal süreç başlatılır. Detaylar için Kullanım Şartlarını inceleyebilirsin.

21- Görüşmeler Platofan tarafından kayıt altına alınıyor mu?
Canlı video görüşmeleri 48 saat süre ile içeriklerinde kanuna aykırılık unsuru olması ihtimaline karşı, Platofan'ın hukuki yükümlülüklerini yerine getirebilmesi amacıyla, kullanıcı ve tanınmış kişinin menfaati için kaydedilmektedir. 48 saatlik sürenin sonunda taraflarca herhangi bir talepte bulunulmadığı taktirde silinecektir. Konuyla ilgili detaylı bilgiler için Kişisel Verilerin Korunması Aydınlatma Metni'mizi okumanı rica ederiz.

22- Görüşmeye misafir ekleyebilir miyim?
Canlı video görüşmeleri “bire bir görüşme” olarak satılmaktadır. Senden başka birisi görüşmeye katılamaz.

23- Ünlü canlı video görüşmesine gelmezse ya da görüşme iptal edilirse ne olur?
Ünlünün son dakika nedenlerle belirlenen saatte görüşmeye katılamaması veya görüşmenin ünlü kaynaklı nedenlerle gerçekleşememesi durumunda talebine göre görüşmenin ileri bir tarihte yeniden planlanması veya ücret iadesi yapılması sağlanır.

24- Canlı video görüşmesi sırasında görüntü kalitesi çok düşük, ne yapmalıyım?
Görüşme sırasında en iyi deneyim için; hızlı internet bağlantısına sahip olman oldukça önemlidir. İnternet hızının yavaş olması durumunda görüntü kalitesi de düşecektir.

25- Canlı video görüşmem düştü veya yarıda kesildi, ne yapabilirim?
Görüşme süren dolmadıysa tekrar bağlanmayı deneyebilirsin. Teknik sorunlar nedeniyle yapılamayan görüşmelerden Platofan sorumlu değildir ve bu sebepler nedeniyle iade yapılamayacağını unutma.

26- Görüşmeden memnun kalmadım para iadesi istiyorum?
Deneyimin başladıktan/sona erdikten sonra para iadesi yapılamaz.

27- Canlı video görüşmesi talebimi iptal edebilir miyim?
Canlı video görüşmesi satın alındıktan sonra iptal ve iade işlemi gerçekleştirilemez. Görüşme hakları 3. kişilere devredilemez.

KISA VİDEO MESAJ

28- Kısa video mesaj nedir?
Kutlama, davet, teklif, duyuru veya özel bir mesajın muhatabına ünlünün hazırlayacağı 30-45 saniyelik bir videoyla iletildiği inanılmaz bir sürpriz.

29- Satın alma işlemi nasıl gerçekleşiyor?
Hayranı olduğun ünlüden özel bir mesaj hazırlamasını istiyorsan, hesabına giriş yap. Ünlülerin hangi içeriklerde video mesaj hazırladığını incele. Talep formunu bu içeriklere uygun şekilde doldur. Takip eden adımlarda ödeme işlemini yap. Videon hazırlanana kadar ödeme kartında blokeli halde tutulacaktır. Video teslim edildiğinde ödeme tamamlanır.

30- Talebimi daha iyi nasıl anlatabilirim?
Eksiksiz bilgilendirme yap, büyük sürprizin tadını kaçırma. Eksik veya yanlış bilgilendirme nedeniyle videonun yeniden hazırlanmasını talep edemeyeceğini unutma. Talebini 400 karakterde anlatmalısın.

31- Kısa video mesaj talebi gönderildikten sonra ne olur?
Ünlü, iletilen taleple ilgili bir değerlendirme yapar. Kabul edilen talebin hazırlanması için 7 günlük süre başlar. Videon hazırlandığında ünlü tarafından sisteme yüklenir ve sana ulaşır. Video 7 gün içinde hazırlanmazsa kartındaki ön provizyon kaldırılır. Süreci hesabından takip edebilirsin.

32- Video mesajı beğenmediysem yeniden hazırlanmasını talep edebilir miyim?
Ünlünün talebini anlama, yerine getirme ve içeriğini oluşturma hususlarında kendi değerlendirmesine göre hareket etme esnekliği bulunmaktadır. Bu nedenle, “beğenmedim” ifadesi revize talebi için maalesef yeterli değil. Sadece senden doğru aktarılan bilginin ünlü tarafından yanlış kullanımı durumunda revize veya iade talep edebilirsin.

33- Kısa video mesaj talebimi iptal edebilir miyim?
Kısa video mesaj satın alındıktan sonra iptal ve iade işlemi gerçekleştirilemez. Görüşme hakları 3. kişilere devredilemez.

34- Ticari içerikli kısa video mesaj hazırlanmasını talep edebilir miyim?
Reklam veya ticari amaçlı içerikler kısa video mesaj isteklerine dahil edilemez. Kısa video mesajların, kişiselleştirilmiş özel mesajlar olduğunu unutma. Ticari içerikli taleplerin için info@platofan.com üzerinden bizimle iletişime geçebilirsin.

35- Kısa video mesajımı indirip süresiz olarak saklayabilir miyim?
Kısa video mesajını size gönderdiğimiz e-posta linki aracılığıyla dilediğin zaman indirebilirsin. Mesaj, Platofan hesabında süresiz olarak kalacaktır.

36- Videom neden oynamıyor?
Lütfen videonu oynatırken güçlü bir internet bağlantısına sahip olduğundan emin ol. Ayrıca videonu indirebilir ve istediğin zaman izlemek için cihazına kaydedebilirsin!

37- Nasıl geribildirimde bulunabilirim?
Platofan deneyimin ile ilgili istek, öneri, şikayet ve görüşlerin için info@platofan.com e-posta adresinden bize ulaşabilirsin.

ORİJİNAL İMZALI ÜRÜNLER

38- Satın aldığım ürünü teslim almam ne kadar sürer?
Ürünün teslimi, stok durumu ve kargo süresine bağlı olarak değişebileceği için satın alma işlemi sırasında bu bilgilere dikkat etmelisin. Aşamaları hesabından takip edebilirsin.

39- Siparişim hasarlı / bozuk geldi?
Bir ürünün kargoda hasar görmesi veya eksik gelmesi durumunda, lütfen bizimle destek@platofan.com e-posta adresi üzerinden iletişime geç. Hasarı doğrulamamız için maile ürünün hasarlı kısmının belirgin görüldüğü fotoğrafı da eklemeyi unutma. Ürün ambalajında meydana gelen hasarlar iade gerekliliği oluşturmaz. Tüm sorun ve şikayetler, ürünü aldıktan sonraki 30 gün içinde bildirilmelidir. Geri iade talebin tarafımızdan onaylandıktan sonra ürünün iadesi için 5 (beş) iş günü süren vardır.

CANLI VİDEO GÖRÜŞMELERİNDE İADE POLİTİKASI NASIL İŞLER?

*Ünlü, görüşmeye katılmazsa görüşmen ileri bir tarihe ertelenir ya da talebin doğrultusunda iade yapılır.

*Görüşmeyi senin kaçırman durumunda iade alamazsın. Görüşmeyi erteleme talebinde bulunamazsın.

*Ünlü sebep göstermeksizin görüşmeyi zamanından önce sonlandırırsa iade yapılır.

*Ünlünün, görüşme ilkelerinin ihlali nedeniyle görüşmeyi sonlandırması durumunda iade yapılmaz.

*Görüşme herhangi bir sebeple senin tarafından sonlandırılırsa ücret iadesi yapılmaz.

*Canlı video görüşmesi esnasında bağlantı sorunu, elektrik kesilmesi, görüntü donması, cihazlarınızdaki teknik sorunlar (kamera, hoparlör, mikrofon) gibi nedenlerle canlı video görüşmesi sağlıklı olarak yapılamıyorsa ücret iadesi yapılmaz. Kaliteli bir deneyim yaşayabilmek için teknik donanımlarının sorunsuz çalıştığından emin olmalısın.

*Canlı video görüşmesinde “ünlü yeterince samimi konuşmadı, isteksizdi veya tüm sorularıma cevap vermedi” gibi gerekçelere dayanarak iade talebinde bulunamazsın.

KISA VİDEO MESAJ İADE POLİTİKASI NASIL OLUR?

*Ünlü, kısa video mesaj taleplerini değerlendirir. Onaydan geçtikten sonra satın alma gerçekleşir.

*Ünlünün kısa video mesajda senin doğru ilettiğin isim veya bilgileri yanlış kullanması durumunda videonun yeniden hazırlanmasını ya da geri ödeme talep edebilirsin.

İMZALI ÜRÜN İADE POLİTİKASI NASIL OLUR?

*Tüketicinin Korunması hakkındaki Kanun ve yönetmeliklerde belirlenen kurallar geçerlidir. İmzalı ürünler kişiye özel olarak hazırlandığı takdirde başkaca bir kişi tarafından kullanılmaları mümkün olmadığından sipariş sonrası iadeleri mümkün değildir.

TEKNİK İHTİYAÇLAR

Platofan Hizmet ve Ürünlerini Satın Alabilmek İçin Teknik İhtiyaçlar

İnternet bağlantısı (Minimum sistem gereksinimlerine bakın)
Cihazınıza bağlı web kamerası
Cihazınıza bağlı bir mikrofon
Dikkat dağıtıcı olmayan sessiz bir yer

Desteklenen Web Tarayıcıları

Google Chrome (Sürüm 62+)
Firefox (Sürüm 57+)
Microsoft Edge (Sürüm 15+)
Safari (Sürüm 11+)
iOS Safari (Sürüm 11+)
Android Chrome (Sürüm 62+)

Video Deneyimleri İçin Minimum Bant Genişliği

Giden: 300 kbps
Gelen: 300 kbps

Görüntülü Buluşmalar İçin İdeal Bant Genişliği

Giden: 3,2 mb / sn
Gelen: 2,6 mb / sn

Çoklu Buluşmalar İçin İdeal Bant Genişliği

Giden: 3,2 mb / sn
Gelen (5 katılımcıyla): 3,2 mb / sn
Gelen (10 katılımcıyla): 4,0 mb / sn